3D výrobky3D tiskárna se dá použít na výrobu celé řady předmětů. Své využití nachází v oborech, jako je zdravotnictví, průmysl nebo věda a výzkum. Tyto výrobky si ale můžete nechat zhotovit i ke svým soukromým účelům. K výrobě 3D výrobků se používá 3D tiskárna i 3D skener. Jedná se o poměrně nová zařízení, která jsou vynálezem 20. století. Využívají se v nich moderní materiály a technologie, jejichž nabídka se stále rozšiřuje. 3D předměty nacházejí své využití také například v reklamě.

Nabídka 3D výrobků

Většina lidí se rozhodne pro výrobu 3D předmětu tehdy, když hledají něco unikátního, co není běžně možné zakoupit v obchodě. 3D výrobky se tedy nejčastěji zhotovují na zakázku. Vy sami 3D výrobek maximálně popíšete nebo pošlete vlastní návrh toho, jak by měl vypadat, pokud ovšem nevlastníte 3D tiskárnu, na které byste si jej mohli vytisknout. Jestliže nechcete tisknout pravidelně, pak je lepší obrátit se na specializované tiskařské centrum, kde vám ho vyrobí. 3D tiskárna je na pořízení celkem nákladná věc - stojí 20 až 30 tisíc korun a kvůli jednorázovému tisku se ji nevyplatí pořizovat.

Co vše dokáže 3D tiskárna vyrobit

Na tiskárně se dá vytisknout opravdu cokoliv, od náhradních dílů přes boty a oblečení až po 3D figurky lidské podstavy. Musíte jen cílový produkt umět správně vymodelovat a mít dostatek materiálu, ze kterého bude následně zhotoven. 3D technologie se navíc stále vyvíjejí, a to co nebylo možné před rokem, může být realizovatelné klidně už zítra.

Na 3D tiskárně je možné dokonce vyrobit i další 3D tiskárnu. Jedná se mnohdy o prototyp, který si jeho majitel může vyzkoušet jako první. Po vytisknutí na tiskárně je pak možné výrobek možné dále upravovat - zbrušovat nebo i natírat, než dosáhnete jeho finální podoby. Pokud tedy hledáte něco opravdu unikátního, nad zhotovením předmětu na 3D tiskárně rozhodně neváhejte. I tato cesta totiž stojí za vyzkoušení.