3D figurka jako dárek3D figurka je originálním dárkem pro každého, u koho nevíte, co mu darovat k narozeninám, jmeninám, k Vánocům nebo k jiné příležitosti. Můžete ji darovat svému partnerovi - své partnerce, rodičům, prarodičům nebo i přátelům. Je jasné, že každý ocení trochu jinou figurku. Pokud ji ale sami navrhnete a necháte vyrobit na 3D tiskárně, určitě ve vašem okolí vzbudí velký úspěch. Nemusíte se ani nezbytně jedna o vaši vlastní podobiznu, velmi oblíbené jsou také výrobky z 3D tiskárny s motivy domácích mazlíčků nebo s úplně jinou tématikou. Předlohy na takové figurky si pak můžete sami vytvořit, najít je na internetu nebo si nechat poradit ve specializovaném 3D tiskařském centru.

Jak proběhne výroba takové figurky? Doba je dnes velmi pokročilá a 3D tiskárny jsou moderní zařízení, která hravě zvládnou vyrobit pěknou 3D figurku během několika hodin. Technologie je navíc tak vyspělá a dostupná, že si tiskárnu můžete pořídit i sami domů a pak tisknout ve dne i v noci (ano, tisknout můžete i v noci, jelikož tiskárna nezpůsobuje příliš velký hluk).

Jak probíhá tisk 3D figurky

Jestliže budete chtít někomu darovat svou 3D podobiznu nebo podobiznu někoho jiného, tak je potřeba celou postavu nebo pouze tvář (při výrobě busty) nejprve naskenovat. 3D skener zobrazí v počítači mřížku a vaši fyzickou podobu tak přenese do té virtuální. Zachycení může být opravdu věrné, že se až bude divit. Zde již většinou záleží na kvalitě skeneru a tiskárny. Proto pokud hledáte originální dárek, je lepší navštívit specializované centrum, kde jsou na skenování a tisk lépe vybaveni, než vy doma, pokud si 3D tiskárnu pořídíte.

3D figurka je sice originálním dárkem, počítejte však, že za její pořízení si připlatíte. Cena za autentickou postavičku se pohybuje ve stovkách až v tisících korunách dle velikosti modelu. Jedná se však o pěkný dárek na celý život, který si jistě najde čestné místo na poličce.