3D ateliérMáte zájem o figurku s vlastní napodobeninou nebo s napodobeninou vašich blízkých? Pak rozhodně zavítejte do 3D ateliéru. Jedná se o místo, kde právě 3D figurky, masky, busty nebo i sošky vznikají. 3D skenování se tedy rozhodně neobejde bez vaší účasti. Pokud už se pro výrobu 3D figurky rozhodnete, určitě nebudete litovat. Můžete si takto nechat zvěčnit například své děti, rodiče nebo i domácího mazlíčka.

Jak funguje 3D ateliér

Jestliže vás možnost nechat si zhotovit 3D figurku podle svých představ zaujala, tak vám doporučujeme navštívit 3D ateliér centra 3D tisku 3Dees. Tam si stačí domluvit schůzku telefonicky či po e-mailu a v její termín dorazit na určené místo. Na začátek je potřeba sdělit své představy a očekávání, aby 3D figurka byla zhotovena maximálně dle vašich přání.

Příprava na skenování

Na 3D skenování se nemusíte nijak zvlášť připravovat. Myslete pouze na to, abyste si na sebe vzali vhodné oblečení (ideální barevné, vzorované nebo džínové, které na zhotovené figurce vypadá dobře). Dále nezapomeňte na hřeben na vlasy, případně na stylingové přípravky, kterými můžete svůj účes i na poslední chvíli ještě doladit. Pokud můžete, tak na místě odložte brýle, případně místo nich raději zvolte kontaktní čočky - skener totiž nepříznivě reaguje na lesklé materiály a je tedy lepší se skenovat právě bez brýlí.

Samotné skenování

Skenování probíhá ve speciální místnosti a vše je hotovo během několika minut. Pokud tedy chcete vytvořit například figurku dětí, nemusíte se bát, že by musely desítky minut sedět nehnutě na místě. Odborníci vám zároveň poradí, jak se vhodně postavit nebo jak upravit oblečení, aby vaše figurka vypadala co nejlépe.