3D figurkyRádi byste si nechali vyrobit svou vlastní 3D figurku? Nebo toužíte po 3D figurce někoho ze svých blízkých či domácího mazlíčka? Nemusíte mít doma vlastní 3D skener ani 3D tiskárnu, abyste si takovou figurku mohli nechat zhotovit. 3D figurky na našem trhu rozhodně nejsou ničím novým a na jejich výrobu se specializuje několik 3D center v ČR. Pokud si chcete udělat radost a nechat si vytvořit zajímavý upomínkový předmět, tak nyní máte zcela unikátní příležitost.

3D figurky představují báječnou alternativu například k fotografiím. Taková 3D figurka má navíc k realitě i mnohem blíže než pouhá fotka. Jak postupovat, když se rozhodnete pro výrobu 3D figurky?

Nejprve budete muset navštívit 3D ateliér, ve kterém je připravený skener, co vás nasnímá. Vaše 3D podoba tedy bude převedena do počítače, odkud bude na 3D tiskárně vytisknuta. Není to vůbec nic jednoduchého a také to zabere pár minut času. Proto když pak uvidíte vyšší cenu za 3D figurku, nebuďte překvapeni. I materiál do 3D tiskárnu totiž něco stojí. 3D figurku máte do konce svého života, pokud tedy po něčem takovém toužíte, investice se vám rozhodně vyplatí.

Jak jsou 3D figurky velké?

3D figurky mohou mít jen pár jednotek či desítek centimetrů. Čím je figurka větší, tím je samozřejmě i dražší. Výroba 3D portrétů je samotným vrcholem této moderní technologie, která jinak nachází využívá i v oblastech průmyslu nebo medicíny. Originální dárek na památku v podobě unikátní figurky tak jednoznačně potěší vaši rodinu i přátele. Stačí se jen postavit před 3D skener, vyčkat na nastavení expozice snímku a stát pár minut v klidu - během nich totiž probíhá skenování. Toto skenování je na 100 % bezpečné a nevyzařuje žádné škodlivé záření.

3D tiskárna, která figurku zhotoví, by měla být barevná. Na figurce tak budete klidně moci rozeznat i takové drobnosti, jako co měl člověk v den skenování na sobě.